Tu jesteś:

Nowy wiceprezes Mostostalu Warszawa

Mostostalu Warszawa wybrał na nowego wiceprezesa Miguela Angela Heras Llorente, dotychczasowego członka zarządu – poinformowała giełdowa spółka w komunikacie. Zarząd Mostostalu wciąż jeszcze nie wybrał nowego prezesa po rezygnacji złożonej przez Marka Józefiaka.

Miguel Angel Heras Llorente rozpoczął karierę w 1987 roku w Iberinsa na stanowisku Inżyniera Projektanta, gdzie m. in. projektował odwodnienia dla projektu metra w Kolumbii. Był kierownikiem szeregu robót budowlanych w spółce Entrecanales y Tavora, głównie z zakresu infrastruktury oraz kolejnictwa. Kierował kontraktami w Hiszpanii i krajach Ameryki Łacińskiej, m.in. w konsorcjum budującym metro w Medellín (Kolumbia). Następnie został dyrektorem krajowym w Kolumbii, później w Kolumbii i Wenezueli, a od 2001 r. również w Portoryko. Zarządzał projektami począwszy od budów dróg, autostrad, linii kolejowych, tuneli i akweduktów, po budowę oczyszczalni i renowację portów. Wśród najistotniejszych znalazły się: rozbudowa kolejowego systemu transportu publicznego oraz budowa oczyszczalni ścieków w Portoryko, prowadzone w latach 2001-2003. Do 2006 r. Miguel Ángel pełnił funkcję dyrektora generalnego ds. koncesji w Chile w spółce Acciona. Po powrocie do Hiszpanii objął stanowisko zastępcy dyrektora generalnego koncesji, a w latach 2010 – 2012 dyrektora generalnego obszaru Azja-Australia-Afryka. 5 grudnia 2012 r. uchwałą rady nadzorczej został powołany w skład Zarządu Mostostalu Warszawa.
Mostostal Warszawa wciąż nie ma jeszcze nowego prezesa. Pod koniec kwietnia rezygnację z tej funkcji, bez podania przyczyny, złożył Marek Józefiak.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×