Tu jesteś:

Nowy dworzec PKS w Kielcach

Tak ma wyglądać nowy dworzec. Fot. Pracownia Architektoniczna Innebo

Przyszły właściciel PKS Kielce – spółka Polska Komunikacja Samochodowa 2, pokazał wizualizacje przebudowy dworca PKS w Kielcach. (aktualizacja)

Polska Komunikacja Samochodowa 2 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie wygrała przetarg na sprzedaż przedsiębiorstwa wchodzącego w skład Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kielcach S.A. w likwidacji w dniu 27 marca 2013 r. Spółka przejmie je za 9,8 mln zł. Finalizacja transakcji zakupu PKS Kielce S.A. planowana jest na dzień 30 kwietnia. 

Zaplanowaliśmy budynek o powierzchni użytkowej ok. 16 tys. mkw. Przewidujemy ok. 15-16 stanowisk dla autobusów. Rozmowy, które prowadzimy z Miastem są dynamiczne, wypracowana wizja obiektu będzie na pewno efektem kompromisu między Inwestorem a Władzami Miasta. Mam nadzieję, że nasz pomysł na zagospodarowanie terenów PKS spotka się  z zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem mieszkańców Kielc – mówi o przedsięwzięciu Ewa Zurman, pełnomocnik zarządu Polskiej Komunikacji Samochodowej 2. – Zaprezentowana koncepcja wpisuje się w nowoczesny wizerunek miasta, zachowując jednocześnie ważny symbol kieleckiego dworca – charakterystyczną kopułę – dodaje Ewa Zurman.

Polska Komunikacja Samochodowa 2 wchodzi w skład grupy kapitałowej, prowadzącej działalność przewozową i realizującej związane z nią projekty Zintegrowanych Centrów Komunikacyjnych. Do grupy należą już PKS w Siedlcach S.A. oraz PKS w Olsztynie S.A. Strategią inwestora jest tworzenie na bazie zrestrukturyzowanych przewoźników siatki połączeń autobusowych.

Nowy dworzec PKS w Kielcach. Fot. Pracownia Architektoniczna Innebo

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×