Tu jesteś:

Nowy człowiek i nowy dział w Jones Lang LaSalle

Daniel Puchalski

Jones Lang LaSalle ogłosił strategiczne zmiany w strukturze firmy w Polsce. Daniel Puchalski dołączył do Jones Lang LaSalle obejmując stanowisko szefa zespołu świadczącego usługi doradcze w obszarze gruntów inwestycyjnych.

W odpowiedzi na potrzeby rynku w JLL zostanie wyodrębniony wyspecjalizowany dział obsługi gruntów inwestycyjnych (Land Advisory team), zarówno handlowych, biurowych, jak i hotelowych czy mieszkaniowych. W jego skład wejdą zarówno specjaliści z tego obszaru już pracujący w firmie – Mateusz Dembiński i Marta Sikora-Drozda, jak i nowo zatrudnieni. Na czele działu stanie Daniel Puchalski. Do zespołu dołączy również Joanna Kowalska, odpowiedzialna za przygotowywanie analiz, badania rynku oraz koordynację prac działu.
– Chcemy rozszerzyć i skoncentrować ekspertyzę z obszaru gruntów inwestycyjnych w jednym wyspecjalizowanym departamencie. Powstanie nowego działu pozwoli na szybsze i bardziej efektywne realizowanie projektów dla naszych klientów w obszarze gruntów inwestycyjnych, a także umożliwi istotne zwiększenie obecności firmy w tym segmencie rynku nieruchomości. Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na strategiczne usługi doradztwa w segmencie terenów inwestycyjnych; spodziewamy się też stopniowego wzrostu zainteresowania deweloperów i inwestorów zakupami działek inwestycyjnych – mówi Tomasz Trzósło, dyrektor zarządzający Jones Lang LaSalle w Polsce.

Portfolio usług świadczonych przez nowy dział w strukturze Jones Lang LaSalle obejmie m.in. wsparcie przy wyszukiwaniu i zakupie terenów inwestycyjnych, przygotowanie działek do sprzedaży, w tym uzyskanie wszystkich niezbędnych zezwoleń, koordynację prac architektów, inżynierów i prawników zaangażowanych w projekt, doradztwo w planowaniu wykorzystania danego terenu i nadaniu mu nowej funkcji, zarządzanie dokumentacją, analizy finansowe oraz badania rynku. Zespół będzie realizować projekty z zakresu obsługi gruntów pod inwestycje biurowe, handlowe, hotelowe, a także mieszkaniowe. Jako dyrektor Działu Obsługi Gruntów Inwestycyjnych Daniel Puchalski będzie odpowiedzialny za nadzór prac departamentu, pozyskiwanie nowych klientów oraz opiekę nad klientami i projektami kluczowymi. Eksperci Jones Lang LaSalle oceniają potencjał rynku gruntów inwestycyjnych oraz doradztwa w tym zakresie na ok 3,5 mld zł w ciągu najbliższych 3 – 4 lat.
– Naszą ofertą odpowiadamy na zapotrzebowanie zarówno deweloperów, jak i funduszy inwestycyjnych poszukujących partnerów biznesowych z unikalną ekspertyzą i doświadczeniem z obszaru gruntów inwestycyjnych, oferujących pełne wsparcie na każdym etapie współpracy. Rynek nieruchomości dojrzewa, mamy do czynienia ze starzeniem się nieruchomości, co oznacza, że coraz większym zainteresowaniem cieszyć się będą usługi określania potencjału lokalizacji i projektu oraz opracowania strategii najlepszego wykorzystania danego terenu, łącznie ze zmianą jego funkcji – przekonuje Daniel Puchalski, dyrektor Działu Obsługi Gruntów Inwestycyjnych, Jones Lang LaSalle.

Przed dołączeniem do zespołu Jones Lang LaSalle, Daniel Puchalski związany był przez ponad 6 lat z Colliers International, w którym zarządzał pracami Działu Gruntów Inwestycyjnych. Wcześniej współpracował z takimi firmami jak Guardsystems Polska, Comverse, Netia czy Era. Daniel Puchalski jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, Zarządzania Gospodarczego i Zarządzania Mediami na Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, a także Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Jego główne obszary kompetencji to: strategiczne doradztwo inwestycyjne, tworzenie długofalowej strategii sprzedaży oraz procesy negocjacyjne.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×