Tu jesteś:

Nowy biurowiec dla PGE w Bełchatowie jest gotowy

Nowa siedziba PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna w Bełchatowie

Koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna ma nową siedzibę. 20-metrowy biurowiec w Bełchatowie został właśnie oddany do użytku.

Biurowiec na nową siedzibę energetycznego giganta ma kształt litery L. Projekt budowlany nawiązuje symbolicznie do elementu związanego z energetyką - przypomina przekrój przez kabel elektryczny. Budynek ma  sześć kondygnacji: jedną podziemną, na której znajduje się parking na 200 samochodów, oraz parter i cztery piętra. Dolne i górne kondygnacje mają  czarną elewację, którą dzieli w połowie pas ze szkła. Łączna powierzchnia zabudowy to prawie 2 tys. mkw. Projekt siedziby spółki PGE GiEK wyszedł z pracowni  FAAB Architektura.
Budowa nowego biurowca dla PGE kosztowała 50 mln zł. Budynek powstał na osiedlu Binków, ponieważ działka na której budowany był obiekt należał do kopalni. Pozwolenie na budowę spółka dostała już w 2011 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×