Tu jesteś:

Nowy Program stypendialny Real Estate Professional

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) oraz Solvay Brussels School of Economics & Management stworzyły program stypendialny dzięki któremu dwie, starannie wyselekcjonowane młode osoby, będą mogły bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w ramach programu studiów podyplomowych Real Estate Professional w Warszawie. Termin składania aplikacji mija 25 maja.

Program stypendialny został stworzony z myślą o młodych i ambitnych absolwentach szkół wyższych, chcących związać swoją przyszłość zawodową z branżą nieruchomości komercyjnych. Zajęcia pozwolą studentom udoskonalić umiejętności i budować wiedzę i doświadczenie w oparciu o stabilne fundamenty akademickie.

- Studia Podyplomowe Real Estate Professional prowadzone są w niewielkich, kameralnych grupach, dzięki czemu studenci mają możliwość zadawania pytań, dzielenia się wiedzą, pomysłami i doświadczeniem. Rocznik 2013/14, 20 osób, już w maju będzie bronić pracy zaliczeniowej przed międzynarodową komisją ekspertów i wykładowców akademickich. Przedmiotem pracy jest opracowanie nowego planu zagospodarowania terenu Portu Praskiego w Warszawie. Za wszystkich trzymamy kciuki. Wiemy, że czasem opłata za czesne może być barierą dla osób młodych i rozpoczynających pracę w niewielkich firmach, dlatego wspólnie z naszym partnerem, Solvay Brussels School of Economics & Management z Brukseli stworzyliśmy program stypendialny, który umożliwi najlepszym kontynuowanie nauki - powiedziała Anna Szmeja-Kroplewska, Dyrektor Generalny PRCH.

O stypendium mogą ubiegać się osoby mające co najwyżej rok doświadczenia pracy w branży nieruchomości handlowych oraz te, które zdobyły dyplom szkoły wyższej po czerwcu 2012 roku. Choć kryteria naboru na studia Real Estate Professional określone są w regulaminie przyjęć jako trzy lata doświadczenia zawodowego, Dyrektor Akademicki, Patrick Delcol twierdzi, że nie są rzadkością osoby z mniejszym stażem, ale ogromnym potencjałem.

- Pracując z młodymi osobami, które zaczynają swoją drogę zawodową widzimy, że ich poziom wiedzy o budowaniu i zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi jest bardzo niski. W pracy spotykam młodych absolwentów, w których tkwi duży potencjał, którym warto pomóc i w których warto inwestować. Martwi mnie bardzo podejście wielu organizacji, które szukają oszczędności w obszarze szkoleń dla pracowników. To bardzo krótkowzroczne podejście. Dzisiejsi juniorzy i młodsi specjaliści jutro będą kierownikami, dyrektorami i prezesami. To jak firmy ukształtują zawodowo młodych ludzi, jaki dadzą im bagaż wiedzy i doświadczeń, będzie budowało jakość obiektów komercyjnych w Polsce i Europie. Wiedza to inwestycja, która zawsze procentuje - komentuje Patrick Delcol.  

Zajęcia na studiach podyplomowych Real Estate Professional prowadzone są w języku angielskim, głównie w formie wykładów i warsztatów przez uznanych międzynarodowych praktyków i ekspertów. Program został podzielony na cztery główne bloki tematyczne:

Development  (Development processes; Land, Urban and Master Planning; Concept Planning; Technical Essentials  and  Sustainability)

Asset Management  (Asset Management;  Real Estate within its social and economic context)

Administration & Reporting Management  (Valuation and Appraisal; Legal and Tax;  Local  and  IFRS  Accounting  &  Financial Reporting)

Retailers, Behaviourism and Consumerism

Szczegółowe kryteria programu stypendialnego dostępne na prch.org.pl. Zajęcia rozpoczynają się 5. października w biurze PRCH w Warszawie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×