Tu jesteś:

Nowi lokatorzy w Inkubatorze Technologicznym w Stalowej Woli

Wśród nowych najemców są firmy różnych branż. Jedną z nich jest przedsiębiorstwo EL-Solar Sp. z o.o. które w Inkubatorze, a przede wszystkim w Stalowej Woli, na rzecz tutejszych firm i instytucji chce zajmować się produkcją i dystrybucją energii wytwarzanej ze źródeł odnawialnych. Innym podmiotem jest Active-Plast , który rozpoczyna działalność gospodarczą w zakresie produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Trzeci nowa firma działająca w Inkubatorze Technologicznym w Stalowej Woli  to Spółdzielnia Socjalna "Sami Sobie" powstała z myślą o nowych możliwościach społecznej reintegracji  osób i  środowisk  o trudnym jak dotychczas dostępie tak do rynku pracy, jak też do wielu usług.

– Powstawanie takich firm bardzo nas cieszy gdyż oznacza nowe tendencje w różnicowaniu  struktury gospodarczej Stalowej Woli. Co więcej – w przypadku  firmy Active-Plast wydaje się to szczególnie cenne, gdyż powstała ona w wyniku projektu „Adaptacja czy INNkubacja?” adresowanego do osób bezrobotnych. Projekt nadal jest realizowany przez rzeszowski INNpuls oraz stalowowolski Inkubator Technologiczny – stwierdza Cezary Kubicki, prezes ITSTW.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×