Tu jesteś:

Nowe tereny inwestycyjne na Śląsku

Widok na teren Siemianowickiego Parku Biznesu z drogi DK 94

Rusza Siemianowicki Park Biznesu. Na inwestorów czeka 7 ha terenu w pełni przygotowanego do rozpoczęcia działalności. Tereny inwestycyjne zlokalizowane są przy drodze DK 94, jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych w Polsce południowej. Wartość inwestycji w całym parku może przekroczyć nawet 100 mln zł.

- Na atrakcyjność terenu wpływa dogodny plan zagospodarowania przestrzennego - podstawowe przeznaczenie to usługi komercyjne, składy hurtowe i zakłady produkcyjne. Nie ma także ograniczeń dotyczących wysokości oraz powierzchni zabudowy. Staramy się dostosować do potrzeb inwestorów, dlatego nie ma problemów z podziałem terenu na mniejsze działki lub stworzeniem dodatkowej drogi dojazdowej. Oferujemy sprzedaż prawa własności działek, dzięki czemu unika się ryzyka związanego z zakupem terenów oddanych w użytkowanie wieczyste - informuje Mike Musil, prezes KPE Metropolis, właściciel Siemianowickiego Parku Biznesu.

Niewątpliwą zaletą SPB jest jego lokalizacja. Droga Krajowa 94 jest bardzo dobrze skomunikowana z autostradą A1, drogą krajową 86 oraz ważnymi miastami konurbacji śląskiej. Ma to  ogromne znaczenie w przypadku firm logistycznych, ale także produkcyjnych. Tereny Parku leżą tuż przy samej drodze.

- Zarówno mały, jak i duży przedsiębiorca wiedzą, że jednym z podstawowych elementów prowadzenia działalności gospodarczej jest lokalizacja, a  ta w przypadku Siemianowic jest znakomita. Nasze miasto leży w centrum ponad dwumilionowej aglomeracji śląskiej, do centrum Katowic dojedziemy w 10 min, a nie bez znaczenia jest łatwy i szybki dojazd do dróg ekspresowych i autostrad - podkreśla Jakub Nowak rzecznik UM w Siemianowicach.

Park posiada nową drogę komunikującą poszczególne działki i oferuje dostęp do pełnego uzbrojenia, niezbędnego przy inwestycjach o charakterze produkcyjnym lub logistycznym. Od podstaw wykonano kanalizację deszczową, kanalizację sanitarną, sieć wodociągową, gazową oraz elektroenergetyczna średniego i niskiego napięcia.Co istotne, teren jest poza zasięgiem wpływów eksploatacji górniczej, dzięki czemu lokalizacja może przyciągnąć także dużych inwestorów, dla których budowanie na terenach narażonych na szkody górnicze jest nie do zaakceptowania.

Już w tym roku będą widoczne efekty dwóch pierwszych inwestycji na terenie SPB. Obecnie trwają zaawansowane prace projektowe, a na przełomie czerwca i lipca ruszą prace budowlane. - Jesteśmy zobowiązani tajemnicą handlową, dlatego na razie nie możemy podać nazw 2 firm, które będą prowadziły działalność na terenie Parku. Pierwszy inwestor to duża firma z branży spożywczej. Drugi - przedsiębiorstwo z sektora oświetleniowego. Na terenie Siemianowic powstanie główny magazyn firmy w Polsce - podaje Mike Musil, prezes KPE Metropolis.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×