Tu jesteś:

Nowe nieruchomości w programie "Mieszkanie Plus"

Poczta Polska przekazała do dyspozycji Krajowego Zasobu Nieruchomości 208 nieruchomości, a PKP SA 130 nieruchomości w 58 miastach.

Krajowy Zasób Nieruchomości zyskał dostęp do gruntów Poczty Polskiej i PKP. We wtorek podpisano umowy, które pozwolą KZN kupić te nieruchomości - po wycenie rzeczoznawcy, bez przetargów  na potrzeby programu "Mieszkanie Plus”. 

Działki oraz budynki, na których będą powstawać mieszkania i domy w ramach programu "Mieszkanie Plus", zostaną nabyte przez KZN od Poczty Polskiej i PKP SA. 

Co więcej, można wykorzystać potencjał inwestycyjny działek Poczty Polskiej oraz PKP SA, zarówno zabudowanych, jak i niezabudowanych.  

Zakup działek umożliwiła ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości, która weszła w życie 11 września br. Na jej mocy powstał tzw. Bank ziemi, który gospodaruje nieruchomościami Skarbu Państwa. 

Obok 130 nieruchomości już wytypowanych, do końca roku  PKP SA przekaże wykaz kolejnych nieruchomości ze 148 miast, każde powyżej 20 tys. ludzi.

Zgodnie z założeniami KZN, maksymalny limit pieniędzy z budżetu państwa wynosi w tym roku do 25 mln zł, w 2018 r. do 125 mln zł, a w 2019 r. do 50 mln zł. 

Ustawa powołująca Krajowy Zasób Nieruchomości weszła w życie we wrześniu br. KZN ma to być tzw. bankiem ziemi, gospodarującym nieruchomościami Skarbu Państwa przeznaczonymi pod budowę mieszkań o atrakcyjnym czynszu w formule najmu lub najmu z opcją dojścia do własności.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×