Tu jesteś:

Nowe centrum Krakowa na sprzedaż

Jeden z ostatnich dużych terenów pod zabudowę w centrum Krakowa zostanie wystawiony na sprzedaż. Można na nim zbudować apartamenty, biurowce, hotel lub sklepy – informuje DP Kraków.

Jeszcze w tym roku krakowski oddział Agencji Mienia Wojskowego ogłosi przetarg na trzy działki położone przy ul. Rakowickiej, o łącznej powierzchni blisko 3 ha. Ich wartość oszacowano w sumie na 56 mln zł. Tereny przeznaczone pod młotek leżą w biznesowo - komercyjnej części Krakowa, w sąsiedztwie Dworca Głównego PKP, gmachów Uniwersytetu Ekonomicznego i Muzeum Armii Krajowej, Opery Krakowskiej i kilka minut spacerem od Rynku Głównego. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego obszar oznaczony jest jako "Tereny centrum miejskiego - Nowe Centrum". – Dla tego obszaru nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Studium zakłada zabudowę wielkomiejską. Inwestor, występując o wuzetkę, sam będzie więc mógł zaproponować, co chce tam wybudować - tłumaczy Przemysław Wierzba, kierownik sekcji marketingu i PR krakowskiego oddziału AMW. Dodaje, że na gruntach przygotowanych do sprzedaży będą mogły powstać obiekty od czterech do dziewięciu kondygnacji, jak np. apartamentowce, biurowce, hotel, a także sklepy i punkty usługowe w parterze. Do tego parkingi, place, ulice i skwery. Potencjalny inwestor będzie musiał jednak uzgodnić swoje plany z konserwatorem zabytków. Na jednej z działek stoi bowiem magazyn wpisany do rejestru zabytków, a cały teren leży na obszarze historycznego układu urbanistycznego Kleparza, również wpisanego do rejestru. Magazyn może jednak zostać zaadaptowany na inne cele.

Działki przy ul. Rakowickiej były rezerwowane na nową siedzibę konsulatu Stanów Zjednoczonych. Ostatecznie zrezygnowano z tej lokalizacji i AMW podjęła decyzję o sprzedaży nieruchomości. Przetarg na nie ma być ogłoszony w grudniu.

Źródło: Dziennik Polski Kraków

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×