Tu jesteś:

Nowa siedziba Instytut Nauk Geologicznych UJ w Krakowie

Planowana lokalizacja Instytutu Nauk Geologicznych UJ

Konsorcjum Aldesa podpisało umowę z Uniwersytetem Jagiellońskim na wykonanie nowego budynku przeznaczonego dla potrzeb Instytutu Nauk Geologicznych.

Aldesa będzie realizować projekt w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Budynek zlokalizowany jest na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ w Krakowie. W ramach przedsięwzięcia powstanie obiekt o powierzchni całkowitej 5,8 tys. mkw. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w ciągu 19 miesięcy od podpisania umowy.

Nowy budynek zostanie zaprojektowany i wybudowany przy zachowaniu zrównoważonego rozwoju, a w szczególności przy zachowaniu dbałości o środowisko naturalne oraz oszczędne gospodarowanie surowcami w całym cyklu budowlanym. Budynek zostanie wyposażony w system BMS oraz instalacje fotowoltaiczne (dachowo-fasadowa) i gruntowe pompy ciepła. Będzie on ogrzewany wyłącznie ciepłem Ziemi, a energia będzie w dużej mierze pozyskiwana ze Słońca. Powstanie również zielony dach, odzwierciedlający naturalne środowisko Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×