Tu jesteś:

Nowa galeria, biurowiec albo hotel powstanie na lubelskim Czechowie

Za 6,7 mln zł Ratusz sprzedał działkę na skraju dzielnicy Czechów, tuż obok ścisłego centrum Lublina. Nieruchomość o powierzchni 12 tys. mkw. jest przeznaczona pod nowe centrum handlowe, hotel albo biurowiec. To jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w śródmieściu, które da się jeszcze zabudować – informuje MM Lublin.

Przedwstępną umowę sprzedaży lubelski ratusz zawarł z deweloperem Jackiem Wysokińskim i radcą prawnym Piotrem Fałdygą. – Cena nieruchomości została ustalona na 6,7 miliona złotych – informuje Małgorzata Zdunek, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta. Nabywcy umówili się z miastem, że na początku zapłacą tylko część ceny. Na resztę zapłaty mają część do końca czerwca. – Czekamy jeszcze na 4,35 miliona złotych. Po zapłacie tej kwoty zostanie zawarta umowa – zapowiada Zdunek.  Plan miejscowy dopuszcza na działce o pow. 12 tys. mkw. biurowiec, hotel lub galerię, jednak żaden ze sklepów nie mógłby mieć powierzchni większej niż 2 tys. mkw.

Ratusz już od kilku lat przymierzał się do zagospodarowania działki u zbiegu al. Kompozytorów Polskich i ul. Północnej. Poprzedni prezydent, Adam Wasilewski chciał zbudować tu 15-metrowy biurowiec z parkingami na 800 samochodów. Budynek miał się stać siedzibą wszystkich wydziałów Urzędu Miasta. Ostatecznie, w 2011 r. miasto podjęło decyzję o sprzedaży działki.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×