Tu jesteś:

Nowa fabryka samochodów w Polsce ma produkować 100 tys. aut rocznie

Fot. Fotolia

Jeszcze w tym roku "gracz z pierwszej półki światowego przemysłu motoryzacyjnego" ma złożyć deklarację w sprawie zbudowania w Polsce nowej fabryki – poinformował PAP wicepremier Janusz Piechociński. Ostatnie rozmowy wskazują, iż lokalizacja w Polsce jest przesądzona – dodał.

W komunikacie PAP czytamy: Jesteśmy przed ostateczną decyzją ze strony inwestora, ale wydaje się, że ostatnie rozmowy w zeszłym tygodniu potwierdziły, że inwestor już rozstrzygnął, iż będzie to inwestycja w Polsce – powiedział Piechociński. Zastrzegł, że nie może podać żadnych szczegółów co do inwestora i lokalizacji.

Wicepremier dodał, że inwestor deklaruje, iż budowę chciałby rozpocząć w marcu 2014 r., uważa projekt za pilny i chce go zrealizować maksymalnie szybko, bo zakłada, że europejski rynek samochodów "ruszy". Fabryka w 2018 r. miałaby osiągnąć zdolności produkcyjne rzędu 100 tys. aut i zatrudniać 3 tys. osób.

W październiku pojawiły się doniesienia, że koncernem planującym budowę w Polsce nowej fabryki może być General Motors. Producent zaprzeczył jednak tym pogłoskom.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×