Tu jesteś:

Nikt nie kupił nieruchomości po Cezeksie

Nikt nie stanął do przetargu na nieruchomości po wielkim dystrybutorze papieru, wyceniane na 65,3 mln zł – informuje Puls Biznesu.

Syndykowi nie udało się sprzedać resztek majątku wielkiego dystrybutora papieru, którego obroty w najlepszych latach sięgały 300 mln zł. Na sprzedaż wystawione zostały głównie nieruchomości biurowo – magazynowe w Warszawie i Gdańsku oraz magazyny w Poznaniu i Piotrkowie Trybunalskim. – To budynki postpeerelowskie, kupowane w różnych okresach: niektóre okazyjnie, niektóre w szczycie koniunktury – informuje gazetę Tadeusz Hapon, były prezes Cezeksu. Syndyk chciał sprzedać  wszystkie łącznie za 65,3 mln zł, ale chętnych nie było. Stanisław Ozga, analityk Domu Maklerskiego PKO BP podejrzewa, że brak zainteresowania mógł wiązać się ze sprzedażą nieruchomości w pakiecie. – Dla deweloperów działających na lokalnych rynkach oznaczałoby to konieczność szukania nabywców na nieruchomości, których zagospodarowaniem nie są zainteresowani – mówi w rozmowie z gazetą. Likwidacja Cezeksu została orzeczona przez sąd w 2011 r.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×