Tu jesteś:

„Niekorzystne warunki rynkowe”. Kulczyk rezygnuje z planów

Jan Kulczyk

Niespełna półtora roku po powołaniu przez Jana Kulczyka i Larrego Silversteina wspólnego przedsięwzięcia KSP REIM, które miało ambicje stać się liderem sektora  funduszy inwestujących w nieruchomości na terenie Europy Środkowej i Wschodniej, udziałowcy zdecydowali zrezygnować z tych planów. 

– Udziałowcy KSP REIM podjęli decyzję o  niekontynuowaniu procesu pozyskiwania środków poprzez formułę funduszu, ze względu na niekorzystne warunki rynkowe. KSP będzie w dalszym ciągu koncentrował się na rozwoju swojej działalności podstawowej czyli aktywności deweloperskiej i inwestycyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej – tłumaczy decyzję dział komunikacji korporacyjnej Kulczyk Investments.

KSP REIM planował uruchomić i zarządzać zamkniętymi funduszami inwestycyjnymi, regulowanymi prawem luksemburskim, które miały się koncentrować na rynku nieruchomości regionu Europy Środkowej i Wschodniej. KSP REIM, w imieniu zarządzanych funduszy, miało występować jako strategiczny partner operacyjny inwestorów instytucjonalnych. Na celownik miały być wzięte nieruchomości biurowe, handlowe i magazynowe, których wartość można by zwiększyć poprzez przebudowę, repozycjonowanie lub remont w celu uzyskania statusu „zielonych budynków”.
Zamknięcie pierwszego funduszu było planowane było na połowę 2013 r., a w ciągu pięciu lat wartość aktywów brutto pod zarządem miała przekroczyć 1,5 mld euro.

Z końcem sierpnia KSP REIM opuścili jego dwaj dyrektorzy. Otis Spencer przeszedł na stanowisko dyrektora zarządzającego Grupy Peakside i prezesa Peakside Polonia Management. Dennis Dart z kolei dołączył do kancelarii Olczak-Klimek van der Kroft Węgiełek.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×