Tu jesteś:

Nie będzie zmniejszenia pomocy dla inwestorów?

Nowe rozporządzenie o Specjalnych Strefach Ekonomicznych trafi do Rady Ministrów w przyszłym tygodniu. Bez zapisku o zmniejszeniu pomocy dla inwestorów po 2016 roku - czytamy w serwisie magazyny.pl.

- Już raz rozporządzenie trafiło na posiedzenie rządu, ale z dopiskiem resortu finansów na temat znacznego ograniczenia pomocy dla inwestorów po 2016 r. Jednak w naszej opinii zahamuje to inwestorów, w szczególności tych gotowych do reinwestycji - mówiła wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik na konferencji poświęconej SSE.

Ostatecznie dopisek o ograniczeniu pomocy publicznej po 2016 roku ma zniknąć, zaś w przypadku znacznej poprawy sytuacji gospodarczej w 2017 r. rząd zamierza wrócić do propozycji Ministerstwa Finansów.

W najnowszym rankingu fDi Magazine, grupa Financial Times, GlobalFreezonesof the Year 2014, wyróżniono cztery polskie Specjalne Strefy Ekonomiczne.

- Jesteśmy w pierwszej trójce najatrakcyjniejszych stref ekonomicznych w Europie, a naszym walorem jest m.in. wysoki poziom nowych technologii – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas konferencji prasowej poświęconej najnowszym wynikom rankingu fDi Magazine dot. SSE. - Blisko 3/4 kapitału lokowanego na terenach objętych strefami to polskie firmy. Na tych terenach inwestują również Niemcy, Amerykanie, Holendrzy czy Włosi – dodał.

Źródło: magazyny.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×