Tu jesteś:

Netia idzie na Ukrainę

Netia kontynuuje rozwój swojej sieci poza granice Polski. Do istniejącego od wielu lat punktu dostępowego w Niemczech i uruchomionego w ubiegłym roku węzła w stolicy Czech, podobny ruszył we Lwowie na Ukrainie -  podała spółka. 

Uruchomienie przez Netię fizycznego punktu dostępowego (z ang. PoP - Point of Presence), wspólnie z lokalnym partnerem we Lwowie, otwiera polskiemu operatorowi nowe możliwości świadczenia usług na terenie Ukrainy oraz zapewnia lokalnym operatorom dostęp na atrakcyjnych warunkach do globalnego rynku. Jest to kolejny krok Netii, jednego z większych dostawców usług telekomunikacyjnych w Polsce, w realizacji jej strategii międzynarodowej obecności. 

- Rozwijamy naszą działalność w sąsiednich krajach, odpowiadając na potrzeby naszych klientów- m.in. polskich firm, wcześniej obsługiwane przez nas w kraju,  które rozszerzają swój zasięg o nowe rynki. Dzięki takim punktom dostępu za granicą możemy, podobnie jak w Polsce, świadczyć usługi konwergentne. Najczęściej są to zaawansowane usługi transmisji danych, na bazie których działają całe sieci korporacyjne, rzadziej dostęp do Internetu - powiedział Tomasz Tlak,odpowiedzialny za projekt Netia International. 

Uruchamiając własny węzeł i nowe połączenia międzynarodowe z Ukrainą, Netia wzmacnia również swoją pozycję na rynku operatorskiej transmisji danych w Europie Środkowo-Wschodniej. O atrakcyjności i dynamice tego rynku świadczy fakt, że  już w momencie uruchomienia nowego węzła Netia skomercjalizowała 50 proc. aktualnie dostępnych zasobów. 

Netia to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, Internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej. Spółka od 2000 roku jest notowana na warszawskiej GPW. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×