Tu jesteś:

Najwięksi będą doradzać PKP

Jarosław Bator, dyrektor zarządzający Pionem Nieruchomości PKP

Spółka PKP rozstrzygnęła przetarg na doradztwo biznesowe w procesie zagospodarowania swoich nieruchomości. Podpisała umowy ramowe z sześcioma dużymi firmami doradczymi.

– W wyniku przetargu na doradztwo biznesowe w procesie zagospodarowania nieruchomości PKP S.A. podpisano umowy ramowe z sześcioma wykonawcami. Są to: Colliers International Poland, Cushman & Wakefield, DTZ Polska., Ernst & Young Corporate Finance, PwC Polska i Savills – poinformowała Katarzyna Mazurkiewicz, rzecznik prasowy spółki.  PKP rozpisały przetarg na doradztwo na przełomie marca i kwietnia. Kolejarze mają bank ziemi o powierzchni 105 tys. ha, wyceniany na ponad 4 mld zł. Doradztwo ma pomóc w ich sprzedaży i komercjalizacji oraz wyłonieniu inwestorów zewnętrznych. Zgodnie ze specyfikacją, obejmie m.in. w uczestnictwo spotkaniach i prezentacjach, sporządzanie opinii, analiz i ekspertyz, konsultacje telefoniczne, sporządzanie opinii o stawkach czynszu, doradztwo techniczne, np. szacowanie kosztów budowy i zagospodarowania terenu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×