Tu jesteś:

Najwięcej transakcji w e-sklepach odbywa się w poniedziałki

Wartość internetowych zakupów sięgnie 30 mld zł / fot.: shutterstock.com

Na poniedziałek przypada najwięcej transakcji- wynika z danych przygotowanych dla Rzeczpospolitej przez system e-płatności PayByNet, prowadzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). W kolejnych dniach udział się obniża, by minimum osiągnąć w sobotę.

- Kupujący w internecie wiedzą, że w weekendy kurierzy nie dostarczają przesyłek. Dlatego nie są gotowi płacić z wyprzedzeniem za towar, który i tak będzie mógł zostać wysłany dopiero w poniedziałek. Drugim powodem jest fakt, że ciągle około 20-30 proc. osób za zakupy płaci zwykłymi przelewami, które w weekend również nie są przesyłane z banku do banku - mówi Artur Wojtczuk, dyrektor linii biznesowej płatności internetowe w KIR.

Jak podaje PayByNet, obserwując ruch na stronach sklepów, można zauważyć, że najwięcej transakcji zawieranych jest w godzinach pracy. Aktywność spada na czas powrotu do domu i wieczorem znowu rośnie.

Rynek rozwija się. Liczba e-sklepów w ma w tym roku przekroczyć 14 tys., a wartość internetowych zakupów sięgnie 30 mld zł.

Źródło: Rzeczpospolita

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×