Tu jesteś:

Najdroższe działki w Warszawie wróciły na rynek

Fot. Fotolia

Syndyk masy upadłości spółki „Wisła sp. z o.o. Spółka Komandytowa” (Wisła) wystawił ją na sprzedaż. Głównymi  jej aktywami są nieruchomości  w pobliżu Pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Sześć lat temu zostały one kupione przez Wisłę za zawrotną kwotę 58 mln zł. Teraz cała spółka sprzedawana jest trzykrotnie taniej.

Do sprzedawanego przedsiębiorstwa należy prawo użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Hożej 1A i Mokotowskiej 73, w skład których wchodzą niezabudowana działka przy ulicy Hożej 1A o powierzchni  408 mkw. oraz zabudowana działka przy ulicy Hożej 1/3 oraz Mokotowskiej 73, o powierzchni 1468 mkw. wraz z posadowionym na niej budynkiem mieszkalnym o powierzchni użytkowej 1950 mkw.
W 2007 r. Wisła kupiła prawo użytkowania wieczystego tych nieruchomości od spółki Mardex (zależnej od Zachodniego Funduszu Inwestycyjnego NFI) za 58 mln zł netto, co daje ponad 31 tys. zł na 1 mkw.  Na zakupionym gruncie miał powstać apartamentowiec z częścią usługową, którego koszty szacowano na prawie 50 mln zł. Inwestycja jednak nie wypaliła.
Spółka Wisła jest teraz w upadłości likwidacyjnej, a syndyk chce za nią 19 mln zł. Nieruchomości spółki obciążone są jednak wielomilionowymi hipotekami na rzecz Banku Zachodniego WBK, który w ten sposób zabezpieczył udzielone jej kredyty.
Oferty na zakup upadłej spółki można składać do 24 czerwca w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, X Wydział Gospodarczy przy ul. Czerniakowskiej 100. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 2 mln zł. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpić ma 27 czerwca.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×