Tu jesteś:

Na Polskę przypada ok 60 proc. wszystkich transakcji zrealizowanych w tym roku na rynkach Europy Centralnej

Agata Sekuła, dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, Jones Lang LaSalle

To czyni nas niekwestionowanym liderem. Jeśli chodzi o inne rynki poza Europą Centralną, to widzimy wzrost aktywności inwestycyjnej w Rosji, szczególnie zważywszy na bardzo duże wolumeny indywidualnych transakcji – mówi w rozmowie z The City, Agata Sekuła, dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, Jones Lang LaSalle.

Nadal bardzo aktywnymi rynkami są Niemcy i Skandynawia. Oczywiście równie ważne pozostają Francja i Wielka Brytania, przy czym rynek brytyjski jest bardzo charakterystyczny – dochodzi tam do transakcji na całym spektrum rynku, od wiodących centrów handlowych „super prime” aż po produkty  „super opportunistic”. W Wielkiej Brytanii wszelkiego typu nieruchomości znajdują nabywców – dodaje Agata Sekuła.

Zapytana jacy gracze są najaktywniejsi nad Wisłą, Agata Sekuła powiedziała: na pewno Polskę bardzo sobie ceni Allianz, czego potwierdzeniem jest chociażby ostatnia transakcja czyli zakup katowickiej galerii handlowej Silesia City Center. Inni aktywni inwestorzy na rynku transakcji handlowych w Polsce w tym roku to m.in. Atrium European Real Estate, Tristan Capital Partners czy Blackstone. Mamy do czynienia również z kilkoma transakcjami w toku, takimi jak planowane przejęcie Galerii Kazimierz przez Invesco czy Wola Park przez Inter IKEA. Oprócz wymienionych graczy, jest jeszcze szereg inwestorów, którzy uważnie obserwują polski rynek nieruchomości handlowych – w większości przypadków są to fundusze, które już w przeszłości kupowały w Polsce. Mamy też nowych graczy, a cała lista inwestorów jest naprawdę długa.

Cała rozmowa z Agatą Sekułą dostępna w listopadowym wydaniu THE CITY.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×