Tu jesteś:

Muzeum Polskiej Wódki w Koneserze

Centrum Praskie Koneser w Warszawie

W 2017 roku na warszawskiej Pradze powstanie Muzeum Polskiej Wódki. Obiekt wpisze się w inwestycję Centrum Praskie Koneser realizowaną przez BBI Development i Grupę Liebrecht & wooD. Projekt obejmuje adaptację zabytkowych postindustrialnych budynków fabrycznych i powstanie nowoczesnych obiektów harmonijnie wpisujących się w zabytkową tkankę. Już powstaje tu część mieszkalna, a niedługo zaczną powstawać przestrzenie handlowe, usługowe oraz biurowe.

Polska wódka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich marek. To także jeden z naszych flagowych produktów eksportowych oraz nieodłączny element dziedzictwa narodowego.

- Szkoci mają muzea whisky, Francuzi koniaków i szampana, nadszedł czas by Polacy także zaczęli chwalić się swoim narodowym trunkiem. Stąd inicjatywa Pernod Ricard pod patronatem Stowarzyszenia Polska Wódka by stworzyć w Koneserze Muzeum Polskiej Wódki - tłumaczył Andrzej Szumowski Prezes Stowarzyszenia Polska Wódka. 16 maja została podpisana umowa najmu, na mocy której Muzeum Polskiej Wódki powstanie w zrewitalizowanym XIX-wiecznym budynku dawnej Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser.

- Muzeum Polskiej Wódki jest wynikiem doświadczeń oraz strategii działania Grupy Pernod Ricard. Najważniejsze marki Grupy mają już muzea im poświęcone: whiskey Jameson w Dublinie, Becherovka w Karlowych Varach, Beefeater w Londynie, rum Havana Club na Kubie, szampan Mumm w Reims , koniak Martell w Cognac i wiele innych .Najwyższy czas, aby Polska Wódka, w tym marki ikony - Wyborowa, Luksusowa, znalazła miejsce godne pokazania jej bogatej, ponad 600-letniej historii oraz tradycji jej wytwarzania- powiedział Guillaume Girard-Reydet, prezes zarządu Wyborowa S.A./Pernod Ricard Polska.

Koneser jest przestrzenią wyjątkową - postindustrialne budynki z czerwonej cegły oraz zabytkowe i zachowane instalacje, które kiedyś służyły do produkcji wódki nadają niespotykaną gdzie indziej atmosferę. To tu produkowane były takie marki jak Luksusowa czy Wyborowa.

- Dzięki ulokowaniu Muzeum w Koneserze wprowadzimy genius loci tego miejsca w XXI wiek. Dlatego bardzo ważne jest to, że powstanie ono na Pradze - korzyści związane z ruchem turystycznym oraz programem kulturalnym odczują mieszkańcy jak i lokalni przedsiębiorcy  podkreślił Michał Skotnicki Prezes BBI Development SA.

Muzeum wpisze się w inwestycję Centrum Praskie Koneser realizowaną przez BBI Development i Grupę Liebrecht & wooD. - Po dobrych doświadczeniach związanych ze wspólną realizacją wielokrotnie nagradzanego Placu Unii, nasze firmy stworzą kolejne unikalne miejsce w Warszawie. Planujemy budowę wielofunkcyjnego kwartału, oferującego atrakcyjne połączenie przestrzeni mieszkaniowej, komercyjnej i kulturalnej - bardzo potrzebnej we współczesnej Warszawie. Cieszymy się z podpisania umowy w sprawie powołania Muzeum Polskiej Wódki, gdyż partnerstwo z tą instytucją odzwierciedla ideę Konesera, jako miejsca umiejętnie łączącego tradycję z nowoczesnością - powiedział Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Grupy Liebrecht & wooD.

Projekt kompleksu Konesera obejmuje adaptację zabytkowych postindustrialnych budynków fabrycznych dawnej wytwórni wódek i powstanie nowoczesnych obiektów harmonijnie wpisujących się w zabytkową tkankę. Już powstaje tu część mieszkalna i niedługo zaczną powstawać przestrzenie handlowe, usługowe oraz biurowe. To będzie istotny fragment tkanki Warszawy z 342 mieszkaniami (loftami i soft loftami), ponad 28 tys. mkw. powierzchni handlowej, na których powstaną, butiki, restauracje, punkty usługowe oraz 22 tys. mkw. powierzchni biurowej. Będzie to tętniące życiem miejsce w sercu historycznej Pragi.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×