Tu jesteś:
  • The City
  •  Rynek
  •  Wiadomości
  •  Murapol przejmuje działkę od Waryńskiego w Warszawie, z nową inwestycją chce ruszyć w I kw. 2014

Murapol przejmuje działkę od Waryńskiego w Warszawie, z nową inwestycją chce ruszyć w I kw. 2014

Notowany na Catalyst Murapol SA poinformował o zawarciu ze spółką Waryński SA warunkowej umowy kupna działki przy Jana Kazimierza. Na działce, za którą Murapol zapłacił prawie 5 mln zł, w pierwszym kwartale 2014 r. rozpocznie się budowa i sprzedaż ok. 125 mieszkań. Zamkniecie inwestycji przewidziane jest na drugą połowę 2015 roku.

W przeciągu tygodnia Murapol rozpocznie sprzedaż mieszkań przy ulicy Obozowej, również na warszawskiej Woli. Projekt ten jest jednym z celów trwającej właśnie emisji obligacji serii L, prowadzonej dla Murapolu przez Wrocławski Dom Maklerski SA. – Emisja trwa do 20 listopada, kierowana jest zasadniczo do instytucji, i sfinansuje dwa oportunistyczne projekty, w Warszawie i Gdańsku. Oba realizowane są w formule Programu Partnerskiego, dzięki czemu rentowność tych projektów wyniesie ok. 40 proc. brutto – podaje Michał Sapota, wiceprezes Murapolu. Seria L będzie czwartą, którą spółka wprowadzi do obrotu na Catalyst.

Z początkiem 2014 roku Murapol planuje debiut akcji na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Prospekt emisyjny zostanie złożony do Komisji Nadzoru Finansowego w listopadzie br.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×