Tu jesteś:

Mostostal Zabrze nie dokończy Stadionu Śląskiego w Chorzowie

Konsorcjum w składzie Mostostal Zabrze, Hochtief i Thermoserr, odstąpiło od kontraktu na dokończenie budowy Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Wykonawca miał wykonać zadaszenie widowni oraz infrastrukturę techniczną obiektu. Jako powód konsorcjum podało opóźnienia i błędy po stronie inwestora, czyli Marszałka Województwa Śląskiego.
 

W połowie lipca 2011 r. wstrzymano prace przy przebudowie Stadionu Śląskiego w Chorzowie, kiedy w trakcie podnoszenia linowej konstrukcji dachu pękły dwa uchwyty, łączące liny promieniowe dachu z jego wewnętrznym pierścieniem (tzw. krokodyle). Główną przyczyną awarii miały być błędy projektowe. W marcu tego roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał wstrzymanie prac i zmianę projektu.
Jak wskazuje konsorcjum, w chwili obecnej wciąż brak prawidłowej i kompletnej dokumentacji projektowej, co powoduje, że wykonawca nie może wywiązać się z umowy na zadaszenie Stadionu Śląskiego. - Stagnacja w rozmowach z Zamawiającym, dalszy przestój w pracach budowlanych, upływ okresu gwarancji i rękojmi na zakupione materiały i urządzenia naraża konsorcjum na dodatkowe koszty, trudne do jednoznacznego oszacowania na obecnym etapie – pisze w uzasadnieniu Mostostal Zabrze. Spółka podkreśla, że wykonała wszelkie prace budowlane (niezwiązane bezpośrednio z zadaszeniem Stadionu), co do których miała pełną i niewadliwą dokumentację projektową, a odstąpienie od umowy było jedynym, optymalnym rozwiązaniem w danej sytuacji.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×