Tu jesteś:
  • The City
  •  Rynek
  •  Wiadomości
  •  Mostostal Zabrze-Holding podwykonawcą Warbudu na budowie Międzynarodowego Centrum Kongresowego

Mostostal Zabrze-Holding podwykonawcą Warbudu na budowie Międzynarodowego Centrum Kongresowego

Międzynarodowe Centrum Konferencyjne w Katowicach

Mostostal Zabrze-Holding oraz Warbud - generalny wykonawca Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach - zawarły umowę na kompleksową i kompletną dostawę i montaż konstrukcji stalowej dla tej inwestycji. Wartość kontraktu to 27,2 mln zł netto.

W połowie czerwca, po niemal półrocznej przerwie, Warbud przejął plac budowy Międzynarodowego Centrum Kongresowego po tym, jak katowicki Ratusz zerwał umowę z poprzednim wykonawcą, Polimexem - Mostostal, ze względu na opóźnienia w harmonogramie prac. Warbud przystąpił już do prac budowlanych, nowy termin zakończenia inwestycji to sierpień 2014 r.

MCK zaprojektowała pracownia JEMS Architekci. W skład centrum ma wejść kompleks sal konferencyjnych, w tym sala wielofunkcyjna na 8 tys. osób i sala bankietowa na 1 tys. osób, kawiarnia, restauracje i biura wystawców. Centrum będzie połączone podziemnym przejściem z katowickim Spodkiem. Budżet projektu wynosi 305 mln zł, połowa tej kwoty pochodzić będzie z unijnej dotacji.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×