Tu jesteś:

Monika Dębska-Pastakia, prezes Knight Frank: Kobiety w nieruchomościach

Monika Dębska-Pastakia, partner i prezes zarządu firmy Knight Frank, prezes RICS Polska

Gdy w latach 90. partnerzy biznesowi Moniki Dębskiej-Pastakia przyjeżdżali do Warszawy, byli zaskoczeni, że w nieruchomościach pracuje tutaj tak dużo kobiet.

- Wtedy wydawało się, że jesteśmy na dobrej drodze, by kobiety zaczęły zasiadać w zarządach firm, że będą miały większy wpływ na kształtowanie rynku – wspomina pani Monika. – Ten schemat, gdzie kobieta nie robi kariery, ale wychodzi za mąż, rodzi dzieci i jest „przy mężu” przyjechał do nas razem z zachodnimi korporacjami. (…)

W 1998 r. Monika Dębska-Pastakia razem z dotychczasowym wspólnikiem wykupili spółke zajmująca się nieruchomościami od Price Waterhouse i związali się z firmą Knight Frank z Wielkiej Brytanii. - To był bardzo ciężki okres. Dzisiaj mało kto zdecydowałby się na taką harówkę. Pracowałam siedem dni w tygodniu, na okrągło. Zamykałam komputer w biurze, po to, żeby godzinę albo dwie później, włączyć go w domu - wspomina.

 

Cały artykuł pt. "Real Estate Sisters" już w marcowym numerze magazynu THE CITY. O swojej drodze na kierownicze stanowiska opowiedziały nam: Monika Dębska-Pastakia (Knight Frank), Agnieszka Jachowicz (Arka BZ WBK), Anna Malarczyk (Futureal Polska), Magdalena Szulc (Segro) i Renata Kinde-Czyż (Metro Properties).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×