Tu jesteś:

Modernizacja Roku w... kopalni

O udział w konkursie „Modernizacja Roku” ubiegają się osoby fizyczne, izby, powiaty, urzędy miasta, instytucje i deweloperzy. W tym roku dołączyła do nich JSW.

W konkursie „ Modernizacja roku” rywalizacja odbywa się w wybranych dwunastu obszarach budownictwa reprezentujących obiekty mieszkalne, szkolnictwa, kultury, sportu, zdrowia i rekreacji, drogowe, przemysłowo-inżynieryjne, wnętrza, rewitalizacje. W tym roku nagrody  i wyróżnienia finalistom konkursu  przyznano już po raz 22. Uroczystość odbyła się w sierpniu (18.bm.) na Zamku Królewskim w Warszawie .                             

Wśród laureatów znalazła się nietypowa firma-  Jastrzębska Spółka Węglowa. Otrzymała ona wyróżnienie w kategorii obiekty przemysłowo-inżynieryjne za budowę „Układu kogeneracyjnego z generatorami o mocy 2 x 4 MWe zasilanego gazem z odmetanowania kopalni Budryk”. Wytwarzana w ten sposób energia elektryczna zaspokaja w jednej trzeciej całkowite potrzeby energetyczne kopalni. Dzięki realizacji tego przedsięwzięcia uzyskano dodatkowy efekt w postaci ograniczenia emisji metanu do atmosfery. Wykorzystanie metanu  wpisuje się w strategię JSW, która zakłada uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców energii.

Dzięki takiemu projektowi kopalnia dołączyła do grona zwycięzców w „Modernizacji Roku”, gdzie rywalizacja jest bardzo ostra. O udział w Konkursie ubiegają się nie tylko osoby fizyczne, ale też izby, powiaty, urzędy miasta, instytucje i deweloperzy. Każdego roku są promowane i wyłaniane najlepsze, wyróżniające się szczególnymi walorami przedsięwzięcia budowlane.

Źródło: JSW

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×