Tu jesteś:

Mirbud dla Politechniki Gdańskiej

Wizualizacja Centrum Nanotechnologii B

Wizualizacja Centrum Nanotechnologii B

Politechnika Gdańska oraz spółka Mirbud zawarły umowę na budowę budynku B Centrum Nanotechnologii, Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość. (Galeria)

Budynek o powierzchni blisko 3000 mkw. stanie przy ul. Siedleckiej, na działce, na której obecnie znajdują się pawilony Działu Gospodarczego PG. W ramach kontraktu powstanie też z parking podziemnym na 50 aut, układ drogowy oraz infrastruktura techniczna.

W Centrum Nanotechnologii B skupiać się będzie 11 laboratoriów o łącznej powierzchni sięgającej 540 mkw., audytorium dla 120 osób oraz pomieszczenia dydaktyczne, seminaryjne i pokoje do preparatyki, pomieszczenia dla nauczycieli, doktorantów oraz magazyny. Budynek zasadniczy będzie miał wysokość 15,5 metra, czyli cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Na każdej kondygnacji budynku zaprojektowano przestrzenie rekreacyjne z zielenią, fotelami, stolikami oraz wolnym dostępem do Internetu.

Wartość umowy wynosi blisko 25 mln zł. Na realizację przedsięwzięcia wykonawca ma 18 miesięcy. Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia Fort z Gdańska.

Wizualizacja Centrum Nanotechnologii B

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×