Tu jesteś:

Ministerstwo Skarbu sprzedaje Polskie Tatry

Ministerstwo Skarbu chce sprzedać w drodze negocjacji ponad 71 proc. udziałów w spółce Polskie Tatry. Oferty kupna przyjmuje do 28 czerwca.

Spółka Polskie Tatry z siedzibą w Zakopanem zajmuje się świadczeniem usług w zakresie hotelarstwa, gastronomii, turystyki i rekreacji. Zgodnie z ogłoszonym przez Ministerstwo Skarbu planem prywatyzacji na lata 2012 – 2013, resort chce sprzedać większościowy pakiet udziałów w spółce. Do nabycia jest 150,4 tys. akcji imiennych, stanowiących własność Skarbu Państwa, w tym ponad 149 tys. uprzywilejowanych oraz 1,3 tys. akcji nieuprzywilejowanych o wartości nominalnej 100 zł każda. Zainteresowani mogą wystąpić o udostępnienie memorandum informacyjnego o spółce, które zawiera informacje o jej sytuacji prawnej i finansowej. Pisemne zgłoszenia zainteresowania nabyciem akcji spółki należy kierować do firmy IMAP Acces 2, z siedzibą na Krakowskim Przedmieściu 47 w Warszawie, będącej doradcą Ministra Skarbu Państwa w procesie jej prywatyzacji. Odpowiedź na zaproszenie do negocjacji, w zapieczętowanej kopercie, powinna również zostać złożona w siedzibie Ministerstwie Skarbu Państwa przy u. Kruczej 36. Resort przyjmuje oferty do 28 czerwca do godz. 14. Potencjalni inwestorzy zostaną do 16 lipca powiadomieni o wyniku postępowania.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×