Tu jesteś:

Mieszkania w Browarze (galeria)

Pałac Goetzów, wizualizacja

Pałac Goetzów, wizualizacja

W centrum Krakowa trwa rewitalizacja i rozbudowa inwestycji Browar Lubicz. Powstanie tam zespół mieszkaniowo-biurowo-usługowy. Oddanie I etapu ma nastąpić w IV kw. 2013 r.

Projekt, przygotowany przez krakowską pracownię MOFO Architekci, łączy odrestaurowane XIX-wieczne budynki poprzemysłowe z nową zabudową. Oprócz apartamentów w inwestycji znajdzie się również część komercyjna – powstaną m.in. sklepy, punkty usługowe, restauracje, bary, kawiarnie oraz żłobek i przedszkole integracyjne.

 

W pierwszym etapie, w dwóch budynkach, oprócz mieszkań powstanie 4,6 tys. mkw. powierzchni handlowej i 1,9 tys. mkw. biurowej. Docelowo w całym kompleksie Browar Lubicz na 51 tys. mkw. znajdzie się ponad trzysta mieszkań, niemal  7 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz około 6,3 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Do dyspozycji mieszkańców i klientów będzie około 360 podziemnych miejsc parkingowych. Wartość pierwszego etapu szacowana jest na około 100 mln zł. Całość pochłonie zaś około 200 mln zł.

 

Inwestorem jest firma Balmoral Properties, która zachowa i odrestauruje dużą część zabytkowych budynków. Oprócz pałacu Goetzów w nowy kompleks zostaną wpisane historyczne budynki obciągu piwa, portierni, dawnej suszni słodu, dawnej słodowni, a także maszynownia i kotłownia z kominem. Te obiekty zostaną wkrótce przywrócone do stanu dawnej świetności, a nowopowstające budynki będą nawiązywać swoim klimatem do tego miejsca i zachowanej tam zabytkowej architektury. Plan zabudowy zakłada, że powstające obiekty nie będą miały więcej niż pięć pięter. 

Mieszkania w Browarze

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×