Tu jesteś:

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach znów w budowie

Międzynarodowe Centrum Konferencyjne w Katowicach

W połowie czerwca, po niemal półrocznej przerwie, Warbud przejął plac budowy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Nowy wykonawca przystąpił już do prac budowlanych. Dokończy projekt po niedotrzymaniu umowy przez Polimex-Mostostal.

–  W pierwszej kolejności przeprowadzona została ocena stopnia zaawansowania inwestycji. W tej chwili prowadzone są już prace budowlane, prowadzimy prace ziemne, zbrojarskie oraz prace betonowe – poinformowała Agnieszka Wąsowska, szefowa działu PR Warbud. Nowy termin zakończenia inwestycji to sierpień 2014 r.

Warbud przejął budowę, w trybie przetargu, po tym jak katowicki Ratusz zerwał umowę z poprzednim wykonawcą, Polimexem - Mostostal, ze względu na opóźnienia w harmonogramie prac.

Bryła MCK będzie prostopadłościanem, z zielonym dachem w kształcie przełęczy, po której można będzie przejść na drugą stronę obiektu. Zaprojektowali ją pracownia JEMS Architekci. W skład MCK ma wejść kompleks sal konferencyjnych, w tym sala wielofunkcyjna na8 tys. osób i sala bankietowa na 1 tys. osób, kawiarnia, restauracje i biura wystawców. Centrum będzie połączone podziemnym przejściem z katowickim Spodkiem. Budżet projektu wynosi 305 mln zł, połowa tej kwoty pochodzić będzie z unijnej dotacji.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×