Tu jesteś:

Miasto Koszalin wystawcą Real Connect 2017

Wśród atutów miasta Koszalin jest położenie w sąsiedztwie dróg krajowych i międzynarodowych, bliskość portów morskich, atrakcyjna oferta Podstrefy „Koszalin” SPSE, dostępność terenów inwestycyjnych czy sprzyjające otoczenie biznesu. Oferta inwestycyjna miasta zostanie zaprezentowana podczas targów nieruchomości i inwestycji Real Connect 2017, które odbędą się 26-27 kwietnia 2016 r. Warszawie. 

O atrakcyjności inwestycyjnej Koszalina świadczy ponad 18.200 podmiotów gospodarczych, z czego prawie 97% to firmy prywatne, w tym firmy z udziałem kapitału zagranicznego m.in. Espersen Polska Sp. z o.o. (Dania), Royal Greenland Seafood  Sp. z o.o. (Dania), Elfa Manufacturing Poland  Sp. z o.o. (Szwecja), Rotho Sp. z o.o. (Szwajcaria), Jeronimo Martins Polska S.A. (Portugalia), Schwarte-Milfor Sp. z o.o. (Niemcy).

Miasto znajduje się w sąsiedztwie dróg krajowych nr 6 (Szczecin - Gdańsk) i nr 11 (Kołobrzeg – Poznań – Górny Śląsk) przy planowanym węźle dróg ekspresowych S6 i S11 oraz obwodnicy miejskiej łączącej drogę krajowa Nr 11 i drogę międzynarodową E-28 Berlin-Kaliningrad. W niedalekiej odległości znajdują się porty morskie W Kołobrzegu – 40 km i Darłowie – 25 km.

Na terenie miasta oraz w Podstrefie "Koszalin" Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dostępne są działki inwestycyjne. Teren Podstrefy „Koszalin” SSSE obejmuje obecnie 150,1655 ha. Do zagospodarowania jest łącznie ok 59 ha terenu.

W mieście działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, w której stworzono atrakcyjne warunki do inwestowania tj. całkowite zwolnienie z podatku od nieruchomości według zasad de minimis oraz z podatku dochodowego w wysokości do 55% wartości inwestycji z tytułu poniesionych wydatków inwestycyjnych lub zatrudnienia.

 

Rada Miejska w Koszalinie całkowicie zwolniła z podatku od nieruchomości grunty, budynki i budowle na terenie Strefy w Koszalinie w ramach pomocy de minimis.

Organizatorem targów i konferencji jest firma 4Value Sp. z o.o., wydawca magazynów: The City, Almanach Centrów Handlowych, Office Book, Property Book, Land Properties Poland, serwisu thecity.com.pl, konferencji The City Business Forum.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×