Tu jesteś:

Marvipol zdecydował się na leasing zwrotny Prosta Tower

Biurowiec Prosta Tower na warszawskiej Woli

Marvipol chce wyleasingować nieruchomość przy ul. Prostej w Warszawie od BPS Leasing. Uzyskane w ten sposób kilkadziesiąt milionów złotych wolnych środków pieniężnych wykorzysta m.in. na sfinansowanie nowych projektów mieszkaniowych - podał Marvipol w komunikatach.

Promesa zawarta pomiędzy Marvipolem a BPS Leasing zakłada podpisanie umowy sprzedaży biurowca Prosta Tower za cenę netto 100,79 mln zł. Następnie Marvipol Development wyleasinguje nieruchomość na okres 120 miesięcy, a po zakończeniu umowy leasingu odkupi biurowiec za 51,4 mln zł netto.  Ostateczne umowy mają zostać podpisane prze 10 maja. Pieniądze z leasingu zwrotnego deweloper przeznaczy na nowe projekty mieszkaniowe: - Pozyskane środki przeznaczymy m.in. na optymalizację finansowania I etapu inwestycji przy ul. Kłobuckiej na Ursynowie, w ramach którego powstanie docelowo tysiąc mieszkań z podwyższonego jakościowo segmentu ekonomicznego. Jesteśmy przekonani, że zainwestowanie uzyskanych ze sprzedaży Prosta Tower środków w inwestycje mieszkaniowe pozwoli na osiągnięcie wysokiego zwrotu na zainwestowanym kapitale  – poinformował w komunikacie Mariusz Książek, prezes Marvipolu.

Prosta Tower to budynek biurowo - usługowy klasy A, zlokalizowany na Woli, niedaleko Ronda Daszyńskiego i planowanej stacji II linii metra. Powierzchnia użytkowa biurowca to 10,6 tys. mkw.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×