Tu jesteś:

Marvipol zainteresowany Dworcem Gdańskim

Fot. Fotolia

Giełdowy deweloper, firma Marvipol, zamierza złożyć ofertę PKP na zagospodarowanie dworca Warszawa Gdańska i przyległych terenów.

Do 23 sierpnia PKP czeka na oferty deweloperów chcących zainwestować w zabudowę terenu dworca Warszawa Gdańska. Udało nam się ustalić, że konkursem zainteresowanych jest sześciu deweloperów – głównie komercyjnych. Jednym z podmiotów, który zapowiedział złożenie swojej oferty jest giełdowy Marvipol, znany na rynku komercyjnym głównie z biurowca Prosta Tower na warszawskiej Woli.
Grupa dewelopersko-motoryzacyjna powołała nawet dwie spółki, które miałyby zająć się tym projektem: Gdański City Center i Zintegrowane Centrum Komunikacje Dworzec Gdański. Ma też specjalnego doradcę zarządu odpowiedzialnego za projekt. Jest nim Maciej Gnoiński, który posiada wieloletnie doświadczenie na rynku nieruchomości.
– Koncepcja, którą przygotowaliśmy zakłada powstanie na 4,7 hektarowej działce ok. 90 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Będą to głównie biura i mieszkania oraz cześć usługowo-handlowa. Ok. 30 – 40 proc. powierzchni przeznaczona zostanie na część mieszkaniową – mówi The City Maciej Gnoiński. Zaplanowano również nowy budynek dworca. – Ma być sporych rozmiarów, takich, które zapewnią komfort pasażerom i będą adekwatne do roli, jaką ten dworzec ma pełnić. Chcemy ożywić to miejsce Warszawy – zapewnia Maciej Gnoiński.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×