Tu jesteś:

Marvipol wypłaci dywidendę

Marvipol Development zamierza wypłacać dywidendę. Spółka zajmie się tematem przyszłej polityki dywidendowej części deweloperskiej po podziale.                                         

Marvipol Development - spółka, która powstanie po podziale obecnej Grupy na cześć motoryzacyjna i budowlaną zamierza wypłacać dywidendę. 

Marvipol to spółka deweloperska oraz importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodowy. Akcjonariusze grupy zdecydowali w listopadzie o podziale spółki poprzez przeniesienie części jej majątku na spółkę Marvipol Development. Plan podziału zakłada, że docelowo na giełdzie notowane będą dwa podmioty - deweloperski Marvipol Development i motoryzacyjny British Automotive Holding - o takiej samej wyjściowej strukturze akcjonariatu. 

W czerwcu tego roku akcjonariusze Marvipolu uchwalili przeznaczenie na dywidendę 34,1 mln zł, czyli 0,82 zł na akcję, za 2016 r. Zarząd spółki, po uzyskaniu zgody kredytującego spółkę mBanku oraz obligatariuszy, przychylił się do wniosku o wypłatę wyższej dywidendy. 

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×