Tu jesteś:

Marvipol rozgląda się za nowymi gruntami

– W 2014 r. chcemy kupić przynajmniej jedną działkę, pozwalającą wybudować 300-500 mieszkań. Zależy nam na nieruchomości, na której inwestycję moglibyśmy rozpocząć w 2015 r. – powiedział na łamach Parkietu Mariusz Książek, prezes Marvipolu.

Książek zdradził także, że spółka realizację nowych inwestycji zamierza finansować w oparciu o kredyty bankowe. Emisja obligacji w 2014 r. jest możliwa, ale wyłącznie w celach rozwojowych – dla pozyskania środków na sfinansowanie zakupów gruntów. Mariusz Książek zapewnił, że nie planujerefinansowania zapadających w 2014 r. zobowiązań, w tym wynikających z obligacji. Zostaną one obsłużone z bieżących przepływów. Emisja akcji również nie jest rozważana.

Zapytany przez Parkiet o refinansowanie Prostej Tower, prezes Marvipolu odpowiedział, że ma ono charakter celowy, służący wygenerowaniu kilkudziesięciu milionów złotych, które deweloper będzie mógł przeznaczyć na cele inwestycyjne, takie jak zakup nowych działek. Obecnie Marvipol nie mam potrzeb finansowych wymagających refinansowania budynku. Gdy takowe się pojawią mówi Książek, sfinalizowana zostanie jedna z możliwych opcji.

W najbliższej przyszłości Marvpiol nie planuje projektów komercyjnych, obecnie koncentruje swoje wysiłki na rynku mieszkaniowym zakończył Mariusz Książek.

Źródło: Parkiet

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×