Tu jesteś:

Marvipol pozyskał 60 mln zł z emisji obligacji

Mariusz Książek, prezes i główny akcjonariusz Marvipol S.A. poinformował, iż spółka zacieśnia współpracę z finansowymi inwestorami instytucjonalnymi, które dzisiaj objęły trzyletnie obligacje Marvipol S.A. o wartości 60 mln zł. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone m.in. na wykup obligacji Marvipol S.A. zapadających w grudniu br. i styczniu 2014 r.

Obligacje nowej emisji zostaną docelowo zabezpieczone na gotowych lokalach mieszkalnych i użytkowych z II i III etapu inwestycji Apartamenty Mokotów Park. – Refinansowanie inwestycji Apartamenty Mokotów Park pozwoli nam kontynuować sprzedaż mieszkań i lokali użytkowych bez presji czasu i tym samym zrealizować odpowiednio wyższą marżę na sprzedaży – podkreśla Mariusz Poławski, członek zarządu Marvipol S.A.

Pozyskane od inwestorów środki Grupa Marvipol przeznaczy na spłatę pozostałej do rozliczenia części kredytu inwestycyjnego, z którego finansowana była budowa osiedla Apartamenty Mokotów Park, jak również współfinansowanie wykupu obligacji korporacyjnych przeznaczonych do wykupu w grudniu 2013 i styczniu 2014 r. – Ze względu na warunki emisji zbliżających się do wykupu obligacji Grupa nie była zainteresowana ich rolowaniem. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami konsekwentnie zmieniamy też strukturę naszego zadłużenia na rzecz kredytów bankowych oraz długu korporacyjnego skonsolidowanego w rękach finansowych inwestorów instytucjonalnych – dodaje Sławomir Horbaczewski, wiceprezes Marvipol S.A.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×