Tu jesteś:

Marvipol po 9 miesiącach na sporym plusie

W porównaniu z ubiegłym rokiem skonsolidowane przychody z działalności kontynuowanej Grupy Marvipol za I-III kw. wzrosły o 23 proc., do 289,6 mln zł. Wynik netto po 9 miesiącach br. to 10,6 mln zł, wobec straty w roku minionym.

– Grupa Marvipol ma za sobą udane trzy kwartały. W tym okresie osiągnęliśmy rekordową sprzedaż mieszkań, istotnie poprawiliśmy i tak atrakcyjną zyskowność segmentu motoryzacyjnego oraz, co szczególnie ważne w dłuższej perspektywie, zoptymalizowaliśmy bilans Grupy, zmieniając strukturę terminową zadłużenia, sprzedając część aktywów niezwiązanych z głównymi obszarami działalności, a na początku IV kwartału emitując akcje i pozyskując nowych współwłaścicieli Grupy Marvipol – informuje Mariusz Książek, prezes i główny akcjonariusz Marvipol S.A.

2013 r., również pod względem wyników finansowych, jest szczególnie udany dla motoryzacyjnego segmentu grupy, który do końca września osiągnął 201,7 mln zł przychodów (3 proc. wzrost rok do roku), wypracowując 18,5 mln zł zysku operacyjnego wobec 13,7 mln zł w analogicznym okresie 2012 r. Segment deweloperski po 9 miesiącach br. osiągnął 5,5 mln zł zysku operacyjnego, wobec 10 mln zł straty w analogicznym okresie 2012 r. Przychody segmentu wzrosły z 26,5 mln na koniec września 2012 r. do 76,7 mln zł po trzech kwartałach 2013 r.

– Mamy bardzo duży potencjał do zwiększenia skali przychodów z segmentu deweloperskiego. Na koniec III kw. 2013 r. mieliśmy ponad 800 zakontraktowanych, a nieprzekazanych nabywcom i nierozpoznanych w wynikach finansowych mieszkań i lokali użytkowych z inwestycji, które zostaną oddane do użytkowania przed końcem I połowy 2014 r. Potencjał przychodów biznesu mieszkaniowego wzmacnia również podaż gotowych do użytkowania lokali będących w sprzedaży, w szczególności 52  apartamenty z kompleksu Hill Park Apartments, które dopiero w listopadzie br. zostały wprowadzone do aktywnej sprzedaży. Mamy potencjał, począwszy od 2014 r., by rocznie sprzedawać i przekazywać nabywcom około 600 mieszkań i lokali, co istotnie wpłynie na atrakcyjność i przewidywalność wyników osiąganych przez deweloperskie ramię naszej grupy – wskazuje wiceprezes Marvipol S.A., Sławomir Horbaczewski.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×