Tu jesteś:

Marvipol: Andryszczyk, Malejczyk i Różacki kandydatami do rady nadzorczej

Siedziba Marvipolu przy ul. Prostej w Warszawie

Były rzecznik Hanny Gronkiewicz-Waltz w warszawskim ratuszu, generał Wojska Polskiego i zarazem niegdysiejszy szef WSI oraz niedawny prezes PBG i Rafako – to kandydaci do rady nadzorczej giełdowego Marvipolu.

Czwartego stycznia 2013 r. po południu odbyć się ma nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Marvipolu. Głównym punktem programu jest wybór trzech nowych członków rady nadzorczej spółki. O kandydaturach Tomasza Andryszczyka, Konstantego Malejczyka i Mariusza Różackiego spółka poinformowała w komunikacie, który ukazał się na niespełna dwie godziny przed końcem 2012 r.
Według oficjalnych informacji Marvipolu, zmiany w składzie i strukturze rady nadzorczej mają na celu usprawnienie jej funkcjonowania i nie są zwiastunem większych biznesowych wydarzeń. Mają natomiast sprawić by spółka stała się bardziej atrakcyjna dla banków, inwestorów i kontrahentów.

Tomasz Andryszczyk w latach 2006-2011 pełnił obowiązki rzecznika prasowego stołecznego ratusza. Z posady zrezygnował na początku 2011 r., a kilka miesięcy później dołączył do agencji Primo Corporate Advisory.

Konstanty Malejczyk – generał brygady Wojska Polskiego, były członek rady nadzorczej firmy Pol-Aqua, w połowie lat 90. piastował stanowisko szefa Wojskowych Służb Informacyjnych, a wcześniej oficer wywiadu wojskowego PRL.

Mariusz Wiesław Różacki do jesieni 2012 r. był prezesem PBG i Rafako (w tej drugiej spółce od 2005 r.), w latach 2000-2005 członek zarządu, a następnie prezes Energomann Engineering. Od 1982 do 2005 r. pracował w Energomontażu Północ.

W październiku 2012 r. do rady nadzorczej Marvipolu dołączył też Cezary Kozanecki – założyciel spółki Synektik oraz wiceprzewodniczącego rady w organach statutowych Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych Polmed. Firma Synektik jest notowana na NewConnect i dostarcza rozwiązania informatyczne, technologię oraz usługi i wsparcie dla placówek medycznych w zakresie radiologii.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×