Tu jesteś:

Mars zainwestuje 250 mln zł w podwarszawskim Sochaczewie

Mars Polska przeznaczy ponad 250 mln zł na rozbudowę fabryki produktów czekoladowych w Janaszówku oraz  na rozbudowę fabryki karmy dla zwierząt w Kożuszkach Parcel. Tym samym wartość inwestycji firmy przekroczy miliard zł.

– Rynek czekolady w Polsce nadal jest w fazie wzrostu. Chcemy, aby jak najwięcej naszych produktów dostępnych polskim konsumentom pochodziło z naszych lokalnych fabryk. Jednocześnie dążymy do tego, by produkty Mars „Made in Poland” trafiły do jeszcze większej liczby konsumentów na innych rynkach – uzasadnia Tomasz Pawłowski, dyrektor generalny Mars Polska Chocolate. Dzięki inwestycjom w Mars Polska powstanie przynajmniej 100 nowych miejsc pracy.

Mars Polska to jedna z wiodących na świecie firm FMCG. W 1992r. firma zbudowała pierwszą fabrykę w Kożuszkach Parcel pod Sochaczewem, a w 1995r. powstała fabryka słodyczy w Janaszówku pod Sochaczewem. W 2004r. Mars Polska otworzyła czwartą fabrykę w Polsce. W ciągu ostatnich 21 lat firma zainwestowała w kompleks fabryczno-biurowy pod Sochaczewem ok. 800 mln złotych. Dziś Mars Polska sp. z o.o. ma ponad 1,5 mld zł przychodów rocznie i zatrudnia 1,4 tys. osób. Ponad 50 proc. produkcji z Mars Polska trafia do ponad 30 krajów na świecie. Firma jest jedną z wiodących w segmencie gotowych karm dla zwierząt domowych oraz kluczowym graczem na rynku słodyczy. Jest również największym oddziałem Mars, Inc. w Europie Centralnej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×