Tu jesteś:

Mars jedzie do Cannes

Wizualizacja biurowca przy ul. Jana Kazimierza i Ordona.Projekt opracowany przez pracownię architektoniczną S.A.M.I. ARCHITEKCI Mariusz Lewandowski i Wspólnicy Sp. z o.o.

W połowie marca rozpoczynają się targi MIPIM. Polski Mars FIZ po raz pierwszy będzie prezentował na nich własne portfolio inwestycji, które składa się m.in. z dwóch projektów warszawskich oraz jednego trójmiejskiego.

Filarem portfela funduszu jest biurowiec CBF Nowy Świat, który ma powstać nieopodal Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Stanie on w sąsiedztwie dawnego „Domu Partii” i siedziby Giełdy Papierów Wartościowych. Mars otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę biurowca, której start planowany jest w II kw.2013 r. Oddanie budynku do użytku zaplanowano na II kw. 2015 r. Obiekt będzie miał 9270 mkw. powierzchni całkowitej z czego ponad 4000 mkw. przeznaczone zostanie na biura, a prawie 2000 mkw. na handel i usługi. Obok budynku biurowego planowane jest powstanie niezależnego parkingu podziemnego na około 140 miejsc. Autorem projektu jest Andrzej M. Chołdzyński.

Drugim stołecznym projektem, który zostanie zaprezentowany podczas targów MIPIM jest budynek biurowy o powierzchni 9000 mkw., który ma powstać u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Ordona na gruncie należącym do Grupy Waryński. Obiekt składał się będzie z dwóch brył – 10- i 5-kondygnacyjnej. Inwestor wystąpił już o warunki zabudowy, które spodziewa się uzyskać w marcu. Następnie wystąpi o pozwolenie na budowę. Jeśli wszystko pójdzie po po jego myśli, pozwolenie powinien otrzymać we wrześniu 2013 r., a budynek byłby gotowy na przyjęcie najemców w pierwszej połowie 2015 r.  Projekt biurowca został  opracowany przez pracownię architektoniczną S.A.M.I. ARCHITEKCI Mariusz Lewandowski i Wspólnicy.

Trzecim projektem, Mars FIZ pokaże podczas MIPIM w Cannes będzie grunt inwestycyjny w Gdyni o powierzchni 8,5 ha, zlokalizowany na terenie przy ulicy Waszyngtona, z którego przeniosła się Stocznia Remontowa Nauta S.A. Według funduszu, projekt wpisuje się w założenia miejskiej koncepcji zagospodarowania terenów poprzemysłowych–Gdyńskiego Waterfrontu oraz Nadmorskiej Strefy Prestiżu Miejskiego. Po realizacji postanowień miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego istnieje możliwość osiągnięcia łącznej powierzchni całkowitej nowej zabudowy w wysokości 174 tys. mkw. (mieszkaniowa – 28 tys. mkw., handlowa – 45 tys. mkw. usługowa (biura) – 23 tys. mkw. hotelowa – 8000 mkw., magazynowa – 35 tys. mkw., parkingi – 35 tys. mkw.).

MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty jest funduszem którego właścicielem jest Agencja Rozwoju Przemysłu. Wśród aktywów wniesionych do funduszu przez ARP znajdują się m.in. spółki produkcyjne (w tym trzy stocznie remontowe Morska Stocznia Remontowa, Szczecińska Stocznia Remontowa GRYFIA, Stocznia Remontowa NAUTA) oraz nieruchomościowe. Aktywa Funduszu to łącznie 836 mln zł.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×