Tu jesteś:

Makrum łączy się z Immobile

Zarząd Makrum podjął uchwałę o zatwierdzeniu koncepcji połączenia ze spółką Immobile.

Pozwoli ono na osiągnięcie celów założonych podczas rozpoczętej dwa lata temu restrukturyzacji Grupy Makrum. W 2012 r. spółka przejęła Immobile będącą właścicielem m.in. sieci hoteli Focus. W związku z posiadaniem przez Makrum 100  proc. udziałów w Immobile połączenie spółek nastąpi poprzez przejęcie w trybie uproszczonym poprzez przejęcie całego majątku spółki. bez równoczesnego podwyższania kapitału zakładowego.

 – To kluczowy moment przemian, które zachodzą od jakiegoś czasu w Grupie Makrum – mówi Rafał Jerzy, prezes Makrum. – Połączenie pozwoli na obniżenie kosztów, kontrolę przepływów finansowych oraz uprości strukturę zarządzania. Możliwość takiego połączenia sygnalizowaliśmy już wcześniej, teraz dochodzi ono do skutku. To jeszcze nie koniec procesu restrukturyzacyjnego, ale z pewnością jeden z najważniejszych jego etapów.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×