Tu jesteś:

Magdalena Szulc, Segro: kobiety powinny walczyć o swoje

Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną

Gdy we wrześniu 2008 r. upadał jeden z największych amerykańskich banków, Magdalena Szulc właśnie obejmowała stanowisko szefowej polskiego oddziału Segro.

 – Rynek się załamał, w gospodarce działy się rzeczy bez precedensu. Nikt tak naprawdę nie potrafił oszacować, jaka jest skala zniszczeń – mówi o okolicznościach swojego awansu. Nie przestraszyła się, ale spokojnie i metodycznie zaczęła działać.
Zapytana o to, czy w swojej codziennej pracy spotyka dużo kobiet, odpowiada, że coraz więcej. Zwykle zajmują stanowiska menadżerskie. Znacznie mniej jest ich w zarządach spółek.
- Kobietom, znacznie trudniej, niż mężczyznom jest robić karierę, piąć się na szczyt. I chociaż przykro mi o tym mówić, to same jesteśmy sobie winne – twierdzi. - Nie potrafimy odpuścić. Chcemy być świetne we wszystkim, musimy być najlepszymi pracownicami, żonami, matkami, kucharkami, zawsze świetnie wyglądać. A na dodatek nie doceniamy siebie. Czekamy, że ktoś inny nas pochwali. Tymczasem mężczyźni nie chcą nas chwalić, rozpychają się łokciami i walczą o swoje. I my też musimy.

Cały artykuł pt. "Real Estate Sisters" już w marcowym numerze magazynu THE CITY. O swojej drodze na kierownicze stanowiska opowiedziały nam: Monika Dębska-Pastakia (Knight Frank), Agnieszka Jachowicz (Arka BZ WBK), Anna Malarczyk (Futureal Polska), Magdalena Szulc (Segro) i Renata Kinde-Czyż (Metro Properties).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×