Tu jesteś:

Lufthansa zainwestuje w Krakowie

Lufthansa planuje rozbudować swoje centrum księgowe w Krakowie i zainwestować 6,4 mln zł – pisze Puls Biznesu.  

Airline Accounting Center  w Krakowie to jedno z czterech centrów usług należących do Lufthansy Commercial Holding. Zatrudnia 450 osób, a wkrótce ta liczba powiększy się o kolejnych 350 pracowników, głównie z wyższym wykształceniem. Spółka ubiega się o rządowy grant na inwestycję i ma na niego wstępną zgodę – wynika z informacji Pulsu Biznesu. Lufthansa na razie nie chce potwierdzić tych informacji. W planach firmy jest ograniczenie liczby pracowników administracyjnych w Niemczech, ale nie zapadła jeszcze decyzja ile z tych etatów zostanie przeniesionych do Polski. Na razie trwają konsultacje ze związkami zawodowymi, które mogą potrwać jeszcze trzy miesiące. Do tego czasu Lufthansa nie chce zdradzać szczegółów – pisze PB.

W lutym linia lotnicza ogłosiła projekt SCORE, który ma na celu harmonizację procesów administracyjnych i w efekcie ma przynieść Lufthansie 500 mln euro oszczędności. Centrum usługowe w niemieckiej Kolonii zostanie zamknięte do końca 2017 r.

Jeżeli Lufthansa zrealizuje projekt w Krakowie, przejdzie z grupy średnich do większych centrów usługowych w kraju.

Kraków jest drugim po Warszawie skupiskiem centrów usług z zagranicznym kapitałem i ma najwięcej w Polsce osób zatrudnionych w tym sektorze – 19,4 tys. czyli prawie o 5 tys. więcej niż Warszawa.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×