Tu jesteś:

Lublin: działka pod biurowiec na sprzedaż

Miasto wystawia na sprzedaż działkę, na której obecnie znajduje się klub Tektura. Grunt jest przeznaczony pod biurowiec – informuje Dziennik Wschodni.

Lublin wystawi w przetargu działkę pomiędzy ul. Wieniawską, Spokojną, Karskiego i de Tramecourta. Obecnie siedzibę ma tam ośrodek kultury niezależnej Tektura, który dostanie zastępczą lokalizację.
Rok temu władze Lublina chciały stworzyć w tym miejscu centrum usług zatrudniające 250 osób, które miało prowadzić m.in. księgowość i kadry dla sądownictwa. Propozycja wypłynęła od ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Resort miał zapewnić miejsca pracy, a Ratusz – dać teren i zbudować biurowiec  o powierzchni około  20 tys. mkw. Pomóc miał w tym prywatny inwestor. Z tych planów magistrat rezygnuje. Zapewnia, że w Lublinie znajdzie się powierzchnia biurowa dla Ministerstwa Sprawiedliwości, natomiast działka trafi na licytację.

Źródło: Dziennik Wschodni

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×