Tu jesteś:

Lubelskie Fabryki Wag FAWAG sprzedane

FS Nieruchomości SA (do niedawna FS Holding), spółka należąca do Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego MARS, zrealizowała transakcję sprzedaży Lubelskich Fabryk Wag „FAWAG” S.A. Nowym właścicielem firmy została spółka Posnet Polska S.A. W ramach transakcji Posnet przejął 100 proc. akcji w „FAWAG” i będzie kontynuował produkcję wag w zakładach przy ul. Łęczyńskiej w Lublinie.

Lubelskie Fabryki Wag "FAWAG" S.A. to jeden z najstarszych producentów wag w Europie. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment nowoczesnych wag elektronicznych, znajdujących zastosowanie
w wielu sektorach gospodarki. W 2010 r. właścicielem spółki został Fundusz MARS, który przystąpił do restrukturyzacji przedsiębiorstwa, uporządkowania aktywów i optymalizacji działalności.

Transakcja sprzedaży Lubelskich Fabryk Wag „FAWAG” została sfinalizowana 9 września br. W ramach postanowień zawartych w umowie, spółka Posnet Polska S.A. będzie kontynuowała produkcję wag w zakładzie przy ul. Łęczyńskiej w Lublinie, a zmiany właścicielskie nie wpłyną na poziom zatrudnienia. Nowy właściciel planuje rozwój zakładu produkcyjnego na Lubelszczyźnie oraz poszerzenie zakresu dotychczasowej działalności o branżę wagową.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×