Tu jesteś:

Łomża:17,8 mln zł na uzbrojenie terenów pod inwestycje

17,8 mln zł będzie kosztować uzbrojenie pod inwestycje 5,2 ha gruntów w rejonie ul. Meblowej w Łomży (Podlaskie). Władze Łomży podpisały w poniedziałek z wykonawcą umowę w tej sprawie.

Projekt jest w ponad 72 proc. dofinansowany z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Prace w rejonie Meblowej rozpoczną się marcu. Będzie je realizować Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży w konsorcjum z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym z Pisza.

W ramach projektu ma powstać 800 metrów dwujezdniowej ulicy Meblowej, od ulicy Wojska Polskiego (inne odcinki Meblowej są również realizowane w ramach osobnych projektów-PAP). Powstanie cała niezbędna infrastruktura techniczna z oświetleniem, siecią teletechniczną, wodociągami, kanalizacją. Przebudowana również będzie linia wysokiego napięcia, powstanie zbiornik retencyjno-przepływowy. Zbudowane zostanie także ponad 1,6 km innych ulic. Wszystkie prace mają być gotowe do końca kwietnia 2015 r.

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski powiedział PAP, że przebudowy ulic w rejonie Meblowej (w kierunku Ostrołęki) i doprowadzenie tam infrastruktury technicznej przyczyni się do "otwarcia na inwestycje" około 100 hektarów gruntów należących do prywatnych właścicieli w tej okolicy. Pozwoli to też na rozwój miasta.

Inwestycje drogowe w tym rejonie - jak mówił - mają się przyczynić natomiast do powstania wewnętrznej obwodnicy miasta. W przyszłości odciążą też ruch ciężarówek na osiedlach domów jednorodzinnych.

Grunty przy Meblowej mają być sprzedawane przedsiębiorcom w przetargach. Czerniawski powiedział, że będzie to możliwe jeszcze w tym roku, ale dokładne terminy nie są na razie znane.

Cytowany w przesłanym PAP komunikacie zastępca prezydenta Łomży Beniamin Dobosz poinformował, że tereny inwestycyjne przy Meblowej w planie zagospodarowania przestrzennego są przeznaczone pod działalność produkcyjną i usługową. W połączeniu z terenami w łomżyńskiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, mają one stworzyć "atrakcyjną ofertę miasta dla przedsiębiorców". Teraz należące do prywatnych właścicieli grunty w okolicach ul. Meblowej są w większości użytkowane rolniczo.

Podstrefa w Łomży powstała w grudniu 2013 r. Zajmuje 7,6 hektarów.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×