Tu jesteś:

Litwini przejmują polską sieć sklepów

Litewska spółka Maxima Grupe, po uzyskaniu zgody UOKiK przejmie kontrolę nad polską siecią sklepów Emperia Holding.

UOKiK wydał (4 kwietnia b. roku) bezwarunkową zgodę na przejęcie przez Maxima Grupe bezpośredniej kontroli nad Emperia Holding.

W ramach wezwania Maxima Grupe do sprzedaży akcji Emperia Holding złożono zapisy na sprzedaż 11.559.259 akcji, stanowiących 93,66 proc. całkowitej ich liczby akcji, co oznacza, że spełnił się warunek minimalnej liczby akcji objętych zapisami, po osiągnięciu której wzywający zobowiązał się do nabycia akcji w ramach wezwania - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM mBanku. 

Litewska grupa Maxima prowadzi sieci sklepów detalicznych w Polsce, krajach nadbałtyckich i Bułgarii. W Polsce do spółki należą dwie sieci sklepów detalicznych Aldik i Sano. 

Emperia podała, że w marcu 2018 roku sprzedaż towarów LFL (porównywalna) w sklepach własnych Stokrotki wzrosła o około 14,5 proc. rok do roku. Sprzedaż LFL za okres styczeń-marzec wzrosła o około 8 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2017 roku. 

W marcu 2018 roku sieć otworzyła pięć sklepów: trzy markety Stokrotka i dwa sklepy franczyzowe. W rezultacie powierzchnia handlowa sklepów powiększyła się o 1,4 tys. mkw. Do 0,8 tys. mkw. w marketach Stokrotka i 0,6 tys. mkw. w sklepach franczyzowych. 

Łączna liczba sklepów na koniec marca 2018 roku wyniosła 440, a łączna powierzchnia handlowa 189,2 tys. mkw.

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×