Tu jesteś:

Libet spodziewa się znacznego wzrostu rynku kostki

Libet oczekuje w tym roku umiarkowanych wzrostów rynku kostki brukowej. Czynnikiem stymulującym sprzedaż w najbliższych miesiącach mogą okazać się jesienne wybory samorządowe.

- Historycznie w podobnych okresach notowaliśmy zwiększone zainteresowanie naszymi produktami. Końcówka kadencji władz regionalnych zbiega się z finalizacją zarówno małych, jak i największych inwestycji, a właśnie wtedy wykorzystywane są nasze produkty - powiedział Thomas Lehmann, prezes Libet.

Choć spółka już dziś wyraźnie odczuwa polepszającą się koniunkturę, znacznego przyspieszenia dynamiki rynku Libet spodziewa się dopiero w kolejnych latach, w związku z oczekiwaną dalszą poprawą kondycji gospodarki oraz zwiększonym napływem środków unijnych z nowej perspektywy - podano w komunikacie.

Przychody Libetu w I kw. 2014 r. wyniosły 30,1 mln zł, co oznacza blisko trzykrotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej, kiedy wpływy sięgnęły 10,1 mln zł. Grupa wypracowała w I kw. 2014 r. zysk EBITDA na poziomie 2,7 mln zł wobec 1,8 mln zł straty w 2013 r.
- O doskonałym wykorzystaniu sprzyjających warunków pogodowych na początku roku świadczy również wyraźne ograniczenie straty netto. Podczas gdy w I kw. 2013 r. Libet zanotował stratę blisko 7,2 mln zł, w roku bieżącym udało się ją ograniczyć o połowę - do 3,6 mln zł - głosi komunikat spółki.

Libet S.A. to wiodący na polskim rynku producent kostki brukowej i innych betonowych materiałów nawierzchniowych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 220 mln zł w 2013 r.

Źródło: ISBNews

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×