Tu jesteś:

Lafarge zainwestował 160 mln zł w Polsce w 2017 roku

Cementownia Kujawy

Inwestycja w Cementowni Kujawy to jedna z trzech inwestycji dla Grupy LafargeHolcim na świecie. Celem jest stworzenie jednego z nowoczesnych obiektów na świecie, dlatego Lafarge w Polsce zainwestował już 310 mln złotych w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma przeprowadziła także wartą 10 mln zł modernizację Cementowni Małogoszcz.

Producent inwestuje w modernizacje i rozbudowy swoich zakładów, aby były one nowoczesne, miały minimalny wpływ na środowisko i zapewniały przewagę konkurencyjną. Przykładem takich inwestycji jest projekt modernizacji Cementowni Kujawy, znajdującej się w granicach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz budowy na jej terenie platformy paliw alternatywnych. Firma przeznaczyła na ten projekt ponad 150 mln złotych. 

W 2017 roku Lafarge w Polsce przeprowadził prace remontowe i projekty inwestycyjne także na terenie swojej drugiej cementowni – w Małogoszczu. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×