Tu jesteś:

LPP rewiduje plany przez sytuację w Rosji i na Ukrainie

Salon SinSay otwarty w tym miesiącu w Galerii Kociewskiej

W związku z sytuacją w Rosji i na Ukrainie, grupa LPP podjęła decyzję o ograniczeniu wzrostu sieci na tych rynkach.

- Zrewidowaliśmy nasze plany na rynku rosyjskim i ukraińskim. Nastąpiła redukcja tempa rozwoju całej sieci o 3 pkt proc. Zakładaliśmy, że wyniesie 28 proc., po weryfikacjach będzie to 25 proc.To wynika z faktu, że na tych rynkach wciąż coś się dzieje. Nasze nakłady inwestycyjne na rozwój sieci w tym roku sięgną 390 mln zł, dodatkowo będzie kontynuowana rozbudowa centrum logistycznego - tu nakłady wyniosą ok. 100 mln zł - skomentował Dariusz Pachla, wiceprezes LPP.

Dodał, że w poprzednim planie tempo rozwoju w Rosji i na Ukrainie przekraczało 50 proc.. Obecnie spółka zakłada, że wyniesie ono 27 proc. w skali roku. Sieć miała być zwiększona o 70 tys. mkw., teraz została ograniczona do 38 tys. mkw.

Pachla podkreślił, że LPP zdecydowanie chce na tych rynkach pozostać, bo jest tam znanym graczem. - W Rosji działamy od 12 lat, na Ukrainie od 10. Mamy tam łącznie ponad 250 sklepów. Są to dla nas olbrzymie rynki z punktu widzenia demografii i konsumpcji. Rosyjski rynek odzieży szacowany jest na ok. 50 mld USD, czyli 8-9 razy więcej niż Polski - powiedział wiceprezes Pachla.

Źródło: ISBNews

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×